ŠTÍSTKO a BUBÁNEK

Žijeme spolu už několik let. Já se jmenuji Bubánek a moje krásná kamarádka je Štístko. Seznámili jsme se čirou náhodou. Každý z nás ztratil svůj domov, aby jsme v zápětí našli nový.

Jak mi říkala Štístko, u nich doma měla hodně sourozenců, to samé bylo i u nás. Já jsem měl pět sestřiček a dva brášky. Jenže když nás bylo tolik, to víte - samá strkanice a pošťuchování. Bydlel jsem v krásné dutince velikého stromu, několik metrů nad zemí. To Vám byl výhled. Všude okolo vztrostlé stromy a nádherné ticho, večer byla obloha plná hvězd. Maminka s tatínkem vybrali malou dutinku pro zahnízdění, a protože jsme rostli, místa ubývalo a mezi námi docházelo ke strkanicím. A pak to přišlo.

Jednoho dne zase začala veliká strkanice a já to odnesl. Bratříčci mě vystrčili ven a já spadnul dolů na zem pod náš strom. Nejdříve jsem čekal, zdali mě tatínek odnese zpátky, ale bohužel. Ne že by nechtěl, ale nešlo to. Byl jsem už dost těžký. Tak jsem se vydal na cestu životem.

To víte, vůbec to nebylo lehké, nožičky bolely čím dál víc, křidélka jakby smet. Druhý den odpoledne mě našla malá holčička. Nejprve se mě lekla, ale později si se mnou začala povídat a dokonce přivedla pomoc. Dostal jsem se k lidem. Po několika dnech jsem se se všemi rozloučil a našel svůj druhý domov.

Když jsem svůj příběh vypravoval Štístce, říkala, že skoro stejný příběh zažila i ona. A tak jsme se seznámili. Jak se nám daří? Myslím, že dobře - nikdo nám neubližuje, máme dostatek papání, svůj hezký domeček. A co do budoucna? Snad i vlastní miminka. Ale už dnes vím, že až se dočkám vlastních dětí, hned jim povím, aby se nestrkaly a nepošťuchovaly, i když máme velký domeček.

Váš Štístko a Bubánek

Design a CMS dodalo: Reklamní agentura BigPoint a Webové studio DIFFERENT INTERACTIVE © 2010
Web byl zobrazen návštěvníkům.