VÝR VELKÝ - Kuba

Chtěl bych se Vám představit. Jmenuji se Kuba. Narodil jsem se v jednom krásném hlubokém lese nedaleko Chrudimi. Maminku s tatínkem si moc nepamatuji, viděl jsem je jenom kratičkou dobu. Jednoho dne jsem prostě zůstal sám a byla to nejspíš moje vina, protože jsem byl tak trošku neposlušný.

To víte, v lese bylo moc pěkně a mě lákalo jej prozkoumat. Opustil jsem hnízdo, když mamka s taťkou zrovna nebyli doma, a šel jsem do světa.

Zprvu to bylo prima, viděl jsem hodně nových zvířat, slyšel jsem prapodivné zvuky. Ale po pár dnech mi začalo kručet v bříšku a já si konečně vzpomněl na rodiče. Volal jsem, co mi hrdélko stačilo, mával jsem křídly, ptal jsem se zvířátek, zdali neví, kde mám rodiče. Bohužel však bezvýsledně.

Najednou jsem uslyšel kroky nějakého velkého neznámého zvířete. Přišlo ke mně, vypadalo prazvláštně. Mělo dvě nohy, divná křídla bez peří a vůbec jsem nerozuměl jeho hlasu. To zvíře mě odneslo z našeho lesa k sobě domů a tam jsem od něj dostal najíst a tiše jsem usnul.

Druhý den ráno jsem se dozvěděl, že zvířátko se jmenuje člověk. Byl na mě moc hodný, ale to jsem ještě netušil, že se za pár dní spolu navždy rozloučíme. U mého člověčího kamaráda se totiž objevil druhý takový. Chvíli si spolu povídali, pak si podali křídla a zatřásli si s nimi. Já jsem se najednou ocitl s tím druhým a společně jsme vyrazili na cestu.

Cesta mě ukolébala ke spánku. Když jsem se probudil, uviděl jsem krásný les a hezkou zahrádku s domečkem, který se měl stát mým domovem.

Dnes jsem už dospělý, naučil jsem se dobře létat, mám mnoho kamarádů. A nejenom to - před pár lety jsem se oženil s překrásnou paní jménem Aninka. V poslední době mě ale nikam nechce pouštět a nejraději by byla, kdybych byl stále s ní. Taky se pořád češe a kouká do zrcadla.

Nejhorší je, když jedeme s mým kamarádem Mirkem někam na výlet. Když se totiž vrátíme domů, čeká nás výslech - musíme jí říct, kde jsme tak dlouho byli, jestli jsme náhodou neviděli jinou Aničku a tak podobně. Nerozumím tomu.

Váš KUBA

Design a CMS dodalo: Reklamní agentura BigPoint a Webové studio DIFFERENT INTERACTIVE © 2010
Web byl zobrazen návštěvníkům.